

Bury, dorosły kocurek trafił do schroniska Kundelek po potrąceniu. Nie poruszał tylnymi łapami, lecz na zdjęciach rtg widoczne było tylko złamanie kości ogonowej, co nie powinno skutkować paraliżem. Faktycznie, po kilku dniach leków i kroplówek wróciło czucie w tylnych łapkach i odruchy. Jednakże kocurek nie próbował samodzielnie chodzić.
Potrzebna jest rehabilitacja, której w schronisku nie jesteśmy w stanie zapewnić. Kocurek pojechał na turnus rehabilitacyjny do gabinetu Zdrowa Łapa w Rzeszowie, gdzie mamy nadzieję dojdzie do pełnej sprawności.
Będziemy wdzięczni za pomoc w opłaceniu turnusu rehabilitacyjnego dla kotka.
Skąd imię Józef?
W trakcie leczenia udało się nam poznać historię kotka, która brzmi jak wiele innych. Właścicielka się przeprowadziła do mieszkania i pozostawiła kota na ulicy. Stał się kotkiem dokarmianym przez lokalnych mieszkańców - kocurkiem osiedlowym, należącym do wszystkich i do nikogo. Nazywany był Józefina. W schronisku jednak okazało się, że jest wykastrowanym kocurkiem, stąd został przemianowany na Józefa.
Józef po rehabilitacji nie powróci już na stare śmieci. Będziemy szukać dla niego domu jako dla kota niewychodzącego.

Gorąco prosimy o oddanie głosu na zadanie nr 76 w kategorii 3!
"Akcja Kastracja" w ramach której będą przeprowadzane zabiegi kastracji psów i kotów z terenu Miasta Rzeszów, pozwoli na ograniczenie bezdomności zwierząt w naszym mieście!
Link do głosowania:

Każdy mieszkaniec Rzeszowa może oddać głos!

Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt przeznacza środki na kastracje kotów wolno żyjących z terenu Miasta Rzeszów.
W związku z wyczerpaniem środków miejskich przeznaczonych na kastracje kotów wolno żyjących z terenu Rzeszowa, RSOZ podjęło decyzję o przeznaczeniu części funduszy z pozyskanego 1,5% podatku na wsparcie tego bardzo ważnego działania. Kastracje kotów wolno żyjących to jedyny humanitarny sposób na ograniczenie populacji tych zwierząt. Każda osoba dokarmiająca koty ma moralny obowiązek zadbać o to, aby się nie rozmnażały.
Zabiegi będą wykonywane na podstawie skierowań wystawianych przez RSOZ. W celu uzyskania skierowania należy najpierw zadzwonić pod numer 17 742 11 09, a w przypadku zatwierdzenia zgłoszenia, odebrać skierowanie w schronisku Kundelek (Rzeszów, ul. Ciepłownicza 3). Skierowanie jest ważne przez miesiąc.
Zabiegi są wykonywane w dwóch gabinetach weterynaryjnych:
Panda: al. Wyzwolenia 11, 601 924 534
Gepard: al. Rejtana 33, 607 208 500
Klatki łapki do wyłapania kotów można nieodpłatnie wypożyczyć w schronisku Kundelek.

W ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020 realizowanych było 104 projekty. Jeden z nich był realizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt wraz z ukraińskim Partnerem Wiodącym. Projekt nosił nazwę "Rzeszów i Wynohradiw - miasta przyjazne zwierzętom" i miał na celu zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców terenów przygranicznych poprzez zwiększenie możliwości przyjmowania psów bezdomnych do schronisk, zapobiegania wałęsaniu się psów bezdomnych oraz właścicielskich poprzez czipowanie i kastrację.
W ramach wydarzenia dziewięciu projektom zostały wręczone nagrody Cross-Border Award, aby szczególnie uwypuklić zakres ich działań. Jednym z nagrodzonych projektów był "Rzeszów i Wynohradiw - miasta przyjazne zwierzętom".
Jesteśmy ogromnie szczęśliwi i dumni, że nasze działania zostały w tej sposób dostrzeżone i nagrodzone. Projekt był realizowany w bardzo trudnym okresie pandemii COVID-19 i wojny w Ukrainie, ale dzięki dobrej współpracy z Partnerem Wiodącym udało się osiągnąć zamierzone cele.
Program pozwolił nam otworzyć dialog ze środowiskami pro-zwierzęcymi w Ukrainie, umożliwił poznanie potrzeb w zakresie opieki nad zwierzętami bezdomnymi i wskazał na dalsze możliwości współpracy.


Co roku zebrane w ten sposób środki pozwalają nam zapewnić bezdomnym zwierzętom w schronisku jak najlepszą opiekę. Środki te są przede wszystkim wykorzystywane na leczenie zwierząt pod naszą opieką.
Gorąco dziękujemy za pamięć!

